images/stories/baslik/baslik1.jpg
images/stories/baslik/baslik2.jpg
images/stories/baslik/baslik3.jpg
images/stories/baslik/baslik5.jpg
images/stories/baslik/baslik6.jpg
XOPQBNMKK
Türkiye’de Küçük Üreticiliğin ve Kırsal Ekonominin Güvencesi: Kooperatif ve Kooperatifçilik konulu panel gerçekleştirildi
Çarşamba, 25 Aralık 2013 00:00

21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü Kapsamında Köy-Koop Merkez Birliğimizin ve Kastamonu Köy-Koop Bölge Birliğimizin ortaklaşa düzenlemiş oldukları “Türkiye’de Küçük Üreticiliğin ve Kırsal Ekonominin Güvencesi: Kooperatif ve Kooperatifçilik” konulu Panel 21 Aralık Cumartesi Günü Kastamonu Şerifebacı Öğretmenevi  Toplantı Salonunda gerçekleştirilmiştir. 
Yiyoz içiyoz -- MUSTAFA AFACAN yazıyor..
Pazartesi, 11 Kasım 2013 22:10

Telefonumda ne zaman KÖY-KOOP Başkanı Erol Akar’ın çağrısını görsem…Kalbim “pır pır” eder. Ya… “Eyvah” derim her defasında, “Orman köylüsünün başına acep bu sefer ne çorap örüldü?”.Yahut…“Sıkı dur” derim, “Tek başına kurtuluş yok, birlikten kuvvet doğar”a dair “Bir Erol Akar filmi” daha.Ya siyah,ya beyaz…Arası olmadı hiç.Misal…Hiç bandumaya çağırmadı.Son görüşmemizde…Orman köylüsü namına zehir zemberek mevzuları konuştuk... 
RÖPORTAJ
Pazartesi, 11 Kasım 2013 20:47

SORU: 1- Ülkemizin orman varlığı ile ilgili genel bir bilgi verebilirmisiniz?

Ülkemizin 21,7 milyon hektar orman varlığı olup yaklaşık 7 milyon kişi orman içi veya orman kenarı köylerde yaşamaktadır. Orman alanlarının %99 unun üzerindeki kısmı devlet mülkiyetinde olup, koruma, yönetim ve faydalanmanın düzenlenmesi görev ve yetkisi Devlet Orman Teşkilatı’na verilmiştir.

 

Anayasamızın 169 ve 170. Maddeleri ormanların ve orman köylüsünün korunmasını, geliştirilmesini ve kalkındırılması için gerekli çalışmaların yapılması zorunluluğunu güvence altına almıştır. Umarım Yeni yapılacak Anayasa değişikliğinde de bu kazanılmış haklar dikkate alınır.

 

 
Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Strateji Planlama Çalışmaları
Pazartesi, 07 Ekim 2013 20:44

17 Ekim 2013 tarih ve 28444 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı 2012-2016” belgesinde yer alan 6 numaralı stratejik hedefe göre tüm kooperatif üst kuruluşları tarafından 2013 yılında “kurumsal strateji belgesi” hazırlanacaktır.

 
BİRLİĞİMİZİN EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Pazar, 30 Aralık 2012 18:16
egitim115 Aralık 2012 tarihinde birliğimiz eğitim salonunda Birlik Başkanı Erol AKAR, Birlik Müdürü Dilek ÖZDEMİR ve DGRV (Alman Kooperatifleri Konfederasyonu) saha uzmanı Volkan ÖZTÜRK tarafından 17 bölgedeki süt toplama merkezi çalışanlarına  “Üretici örgütlenmesinin önemi ve kooperatiflerin rolü ,Süt ve hijyen ve Süt toplama merkezlerindeki pazarlama faaliyetleri “ ne ilişkin bilgiler verildi.
 
TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU’NUN BİRLİĞİMİZİ ZİYARETİ
Pazar, 30 Aralık 2012 18:12
tkdkBirliğimiz faaliyetlerini yerinde görmek ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla, 27 aralık 2012 tarihinde birliğimiz eğitim salonunda düzenlenen toplantı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kastamonu İl Koordinatörü Eniz Gökçek ile  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu uzmanlarının katılımlarıyla gerçekleşmiştir.
 
KASTAMONU KÖY-KOOP’DAN 2013 EYLEM PLANI TANITIM ÇALIŞTAYI
Pazar, 30 Aralık 2012 18:05
eylemplaniDGRV (Alman Kooperatifleri Konfederasyonu) ile birlikte 2005 yılından beri yürütülen “Tarımsal Amaçlı Kooperatif Örgütlerinin Desteklenmesi Projesi” kapsamında 26 Aralık 2012 tarihinde 2013 yılı eylem planının tanıtımıyla ilgili toplantımız Kastamonu Ticaret Borsası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
 
KOOPERATİFÇİLİĞİMİZ ÖNEMLİ GELİŞMELERİN EŞİĞİNDE Mİ?
Cumartesi, 17 Kasım 2012 12:19

Ülkemiz kooperatifçiliğinin önemli gelişmelerin eşiğinde olduğunu umut etmek istiyoruz.

Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 17 Ekim 2012 tarihinde bizzat kamuoyuna deklare edilen Kooperatifçilik Strateji Belgesi ve eylem planının bir milat olduğu kesindir.

 
KOOPERATİFLERDE VERİ TABANI OLUŞTURULMASININ ÖNEMİ
Perşembe, 15 Kasım 2012 12:59

1960 lı yıllardan bu tarafa ciddi manada oluşmaya başlayan tarımsal amaçlı kooperatiflerin bu gün geldiğimiz noktada gerçek işlevlerini yerine getirebilen yapılar olduğunu söylemek mümkün değildir.

Özellikle, kırsal alandaki kooperatif yapılanmayı meydana getiren kesimin bu konudaki bilgi yetersizliği, yeterli eğitimi almamış olmasının yanında, yasa ile belirlenen örgüt yapısı içerisinde, denetim, danışmanlık, eğitim ve finans kuruluşlarının birlikte mütalaa edilerek kooperatif yapıların oluşturulmamış olmasının çok önemli rolü vardır.

 
“Türkiye Kooperatifçilik Strateji Belgesi ve Türk Ticaret Kanunu’nda Kooperatifler için Getirilen Yenilikler” konulu panel gerçekleştirilmiştir.
Cuma, 19 Ekim 2012 17:36

panel01Birliğimiz ve DGRV-Alman Kooperatifleri ve Raiffeisen Konfederasyonu Türkiye Temsilciliği’nin işbirliği ile Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’nde 08.10.2012 Pazartesi günü 9 panelist ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Yaman, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Teşkilatlanma Dairesi Grup Koordinatörü Mehmet Ali Korkmaz, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ali Şahin, DSİ 23. Bölge Müdür Yardımcısı Halil Şimşek, Köy-Koop Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Varol, Kastamonu Köy Kalkınma ve Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanı Erol Akar, Şube Müdürleri, Birliğimize ortak Kooperatif temsilcilerinin katılımıylaKooperatiflerin Finansal Kaynakları ve Bu Kaynaklara Erişme Yolları” ve “Türkiye Kooperatifçilik Strateji Belgesi ve Türk Ticaret Kanunu’nda Kooperatifler için Getirilen Yenilikler” konulu panel gerçekleştirilmiştir.

 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 > 9